Květen 2014

Vymírání slonů

19. května 2014 v 19:14 | meruper |  Ostatní
Dnes bych chtěl napsat o vymírání slonů. Je to protože, v dnešní době jich lidé zabijejí více a více. Nechápu, proč j lidé zabijí jen pro kly a kůži.Vzpomínám si na šestou třídu, na dějepis a na Hannibala. Při přechodu přes Alpy zbitečně zemřelo 20 000 slonů Afrických. A dnes? Dnes už alespoň nefungují jako válečné nástroje, za což jsem vděčný, ale vadí mi, že za svou krásu trpí, a jsou zabijeni jen pro kly... Za několik set let budou i naši potomci vykopávat zvířata která známe dnes, bohužel to možná nebude za několik set let ale už za desítky let...

Sauroposeidon

12. května 2014 v 18:14 | meruper |  Sauropodi
Výška: 17 - 18 m
Váha: 60 - 80 t
Žil: Na jihozápadě Spojených státu před 110 miliony lety
Potrava: býložravec
Krátký popis:
Sauroposeidon byl jedním z největších suchozemských živočichům vůbec. byl až o třetinu větší než Brachiosaurus. Do dnes jsou kolem něj záhady např. jak fungoval u tohoto velikého plaza krevní oběh. Na zemi zdřejmě neměl rovného nepřítele, možná jen slabší mláďata by mohla být lovena třeba Acrocantosaury.


Thylacoleo

7. května 2014 v 15:29 | meruper
Thylacoleo byl veliký zhruba jako dnešní lvi a vyskytoval se v Austrálii ještě před několika tisíci lety. Lovil však unikátním způsobem - místo, aby kořist udolal, zabil ji jediným kousnutím všech zubů, což dnešní šelmi nedělají, protože stoličky používají k porcování masa. Tímto způsoben by mohl lovit i australskou megafaunu. I když byl veliký jako lev a vypadal jako lev, narozdíl od nich to byl vačnatec, a svá mláďata nosil ve vaku, jako třeba klokan, koala, nebo jiná australská zvířata.

Doufám, že se vám tento krátký popis líbil, příště bych chtěl napsat o zvířeti, které se jmenuje Percocruta.


Icaronycternis

5. května 2014 v 18:06 | meruper |  Popisy zvířat třetihor
Období: paleogén (před 55-50 miliony let)
Nalezen: USA
Biotop: Lesnaté krajiny Severní Ameriky
Potrava: převážně hmyz
Délka: cca 30 cm

Stručný popis:
Icaronycternis byl netopýr podobný dnešním. Žil také v noci a živil se také hmyzem. V noci létal podle některých pro to, aby je neulovili draví ptáci.