Leden 2014

Nový příběh

31. ledna 2014 v 11:17 | meruper |  Ostatní
Takže dneškem počínaje začnu psát nový příběh. Bude to o putování časem na různá čarovná místa, kde budou dinosauři, pravěká zvířata a nějaké příšery. Snad se vám to bude líbit :).

Diadectes

26. ledna 2014 v 9:10 | meruper |  Popisy zvířat prvohohor
Diadectes byl obojživelník a první bíložravý obratlovec. Měl tělo jako plaz a hlavu jako obojživelník. Tovedlo dříve odborníky k názoru, že představuje chybějící spojovací článekmezi plazy a obojživelníky. Diadectes mátl vědcezpočátku i tím, že pokládali jeho silné prsty za určené k zahrabávání jako u krtka. Diadectes se však nezahrabával, spíše používal své silné nohy k vyhrabávání rostliné potravy pro jeho obživu. Jeho zavalitá lebka a protáhlá dolní čelist se velmi podobá seymourii Diadectes uštipoval kapradiny a mechy svými lžícovitými předními zuby a rostliny pak přežvykoval zadními zuby jako stoličkami.


Leptictidium

4. ledna 2014 v 11:06 | meruper |  Popisy zvířat třetihor
Leptictidium byl malý, hmyzožravý živočich přežívající v úkrytech stromů. Nebyl moc velký, zato velmi obratný a mrštný. Měl dobrý sluch a čich. Přes den většinou spal ve své noře. Při rozednění a při soumraku z úkrytu vylézal a hledal něco k snědku - hmyz případně malé ještěrky. Když později začalo sucho a lesy ve kterých žilo začaly mizet a objevovaly se holé pláně, Leptictidium se nedokázalo přizpůsobit, tak vyhynulo. Oběvil se v prvním díle úžasného seriálu putování s pravěkými zvířaty.