Září 2013

Husice - Posvícení je tady !

29. září 2013 v 10:44 | meruper
Je tu posvícení (alespoň u nás) atradiční jídlona osvícení je Husa nebo kachna a tak jsem se rozhodl že sem dám obrázky rodu Husice.
Husice australská (mláďata) :
photo

Husice Patagonská:
¨
Husice Liščí:
Husice Nilská:
Husice Egyptská:


Antilopa modrá

18. září 2013 v 15:43 | meruper
Antilopa modrá, nádherné zvíře s krásně šedomodrou srstí byla jednou z nejvzácnějších antilop na jihu Afriky.Protože Antilopy modré nebyly nijak plaché, začali je nový osadníci lovit hned po svém příchodu. Prodávali jejich kůže, ale co je nejpodivnější maso nejedli, nýbrž jím krmili své psy.


Omlouvám se že jsem nepsal druhý stupeň je těžký pro ty co to nevědí a za to že jsem vzal obrázek ze zootyconu nenašel jsem žádný jiný.

Vakovlk tasmánský

8. září 2013 v 16:43 | meruper |  Zvířata vyhubená člověkem
Vakovlk tasmánský (Thylacinus cynocephalus) byl také nazíván "tasmánský tygr" , ale s kočkovitými šelmamy neměl nic společného. Byl to vačnatec a za svou přezdívku vděčil pruhované srsti na zadní polovině těla. Byl to zdatný noční lovec, který lovil všechna zvířata na která narazil - ovce, toulavé psy, ptáky, klokany... Byl podezírán že svým obětem pije krev. Aby farmáři uchránili svá stáda, museli se vakovlků zbavit. Proto vakovlky stříleli na potkání a během pár let vakovlky úplně vyhubili. Poslední byl pozorován v roce 1961.


Diplom pro Dinosaursse

8. září 2013 v 16:22 | meruper
Takže je tu dlouho očekávaný diplom pro majitele blogu http://dinosaurss.blog.cz/ snad se ti bude líbit :


Nová rubrika !

1. září 2013 v 11:32 | meruper |  Zvířata vyhubená člověkem
Nová rubrika bude o zvířatech vyhubených člověkem. Bude tam mnoho zvířat (člověk jich už bohužel tolik vyhubil), na která si člověk ani nevzpomene.