Červenec 2013

Dunkleosteus

31. července 2013 v 10:53 | meruper
Jméno: Dunkleostenus
Délka: Až 10 m
Váha: Až 3 tuny
Biotop: Moře
Potrava: Maso


Dunkleosteus žil před 360 miliony let. Byl to nejnebezpečnější lovec své doby. Tito obří dravci neměli ve své době, kdy žraloci teprve vznikali a pomalu se rozvíjeli, prakticky žádnou konkurenci.

Obrázky dinosaurů

30. července 2013 v 10:03 | meruper |  Ostatní
Takže jsem našel pár pěkných obrázků, které stojí za zveřejnění.

Triceratops:

Daspletosaurus:

Pterodactyl:

Raptorex

30. července 2013 v 9:45 | meruper |  Popisy zvířat druhohor
Raptorex ("král lupičů") byl poměrně malý tyranosauroidní teropodní dinosaurus, který žil na území dnešní Číny (souvrství Yixian) v období spodní křídy (asi před 125 miliony let). Tento dávný předek známého tyranosaura byl jen asi 2,5-3 metry dlouhý a vážil kolem 65-70 kilogramů. Zajímavé je, že jde téměř o přesnou zmenšeninu velkého tyranosaura, dokonce i s proporcionálně zakrnělými předními končetinami. Byl popsán americkým paleontologem Paulem Serenem v roce 2009 jako R. kriegsteini. Druhové jméno je stanoveno na počest Romana Kriegsteina, který přežil holokaust. Jeho syn Henry Kriegstein daroval fosílií dinosaura, zakoupenou na černém trhu, Univerzitě v Chicagu k prostudování. Následně má být vrácena do Číny. Raptorex vykazuje stejný základní tělesný plán, jako velcí vývojově pokročilí tyranosauridi ze svrchní křídy. Má malé přední končetiny, robustně stavěnou lebku a dlouhé nohy pro rychlý běh. Tento fakt je v rozporu s podobou jiných bazálních tyranosauridů, například rodem Dilong, s dlouhými předními končetinami a méně robustní lebkou. I to svědčí pro možnost, že se jedná pouze o mládě velkého pokročilého tyranosaurina, zřejmě obřího rodu Tarbosaurus. Pravděpodobně dokázal velmi rychle běhat a živil se menšími obratlovci ve svém okolí.

Můj nový blog

27. července 2013 v 19:51 | meruper
Můj nový blog se týká hězdné brány je to totiž jeden z mích oblíbených seriálů. podívejte se sami dám na něj odkaz do mích oblíběných.

Prehistorický park - úvod k rubrice

27. července 2013 v 14:10 | meruper |  Prehistorický park
Udělal jsem novou rubriku s názvem Prehistorický park což je můj oblíbený seriál. Do této rubriky budu psát o zvířatech která se v seriálu oběvují a krátké popisy dílů.

Vetřelci jiného světa - důležité upozornění

27. července 2013 v 13:28 | meruper |  Vetřelci jiného světa
Snad vás nezklame zpráva, že nebudu zatím vydávat nové vetřelce. Proto jsem vymyslel nový příběh, který se bude odehrávat v různých pravěkých obdobích. Hlavní postavou bude vám určitě známý dobrodruh Nigel Marven. Dále prozradím jen, že první dobrodružství se bude odehrávat asii v miocénu.

Vetřelci jiného světa 2/25

17. července 2013 v 10:15 | meruper |  Vetřelci jiného světa
V minulé části se stalo:
Mat začal pracovat ve společnosti Ingrand Future ačkoli nevěděl co to obnáší a teď je se svou parťačkou Lusy v lese kde ho napadla agresivní zmutovaná opice.
,,Co dělat s čím ? " zeptal se Mat. ,,No je to jeden s těch horších" odpověděla mu Lusy. ,,No to je teď stejně jedno " řekl Mat. ,,A kolik ti je že tak dobře míříš a máš vůbec zbrojní pas? " ptal se Mat. ,,No to jsou služební zbraně" řekla Lusy a dodala : ,,Jen tak pro zajímavost je mi 27 ! " ,,Mě 29 " odpověděl Mat. Lusy vytáhla pistol a dala ji Matovi a řekla : ,,Ty běž tudy ! " a ukázala směr do lesa. ,,Tady máš zálohu " apodala Matovi nůž a zásobníky. Mat radši mlčel a šel kam mu Lusy ukázala - do lesa. Netrvalo dlouho a Mat narazil na další opici. Začal střílet a zabil ji na první tři rány. podíval se co má na krku a lekl se byl to čip se značkou Ingrang Future. Zavolal Lusy. Ta nad tím jen mávla rukou a dodala: ,,Alespoň konečně víš co se vyrábí v Ingrand Future. " Mat se zarazil. ,,To tam jako vyrábí mutanty a potom chtějí, aby jsme po nich tu spoušť u klízeli ? " ,,No dalo by se to tak říct " odpověděla mu Lusy a dodala : ,,Oni ale nevirábí jen mutanty oni také klonují, pamatuješ na tu první naklonovanou ovci v roce 1981 ? Tak Ingrand Future naklonovali první ovci v roce 1943 ! " ,,Je jen otázkou času kdy se to vymkne kontrole. " Mat se otočil a nemohl uvěřit tomu co spatřil - před ním stálo obrovské chalikotherium Mat na něj namířil zbraň, ale Lusy ho zastavila před tím než stačil vystřelit. ,,Udělám to jinak. " a nabila si do zbraně uspávací šipku. Ozval se výstřel, zvíře zaskomíralo a padlo k zemi. ,,Není mrtvé, ne?" zeptal se Mat. ,,Né jen uspané." dostalo se mu rychlé odpovědi od Lusy. ,,Odvedli jsme dobrou práci " řekl Mat. ,,Zatím " Odpověděla mu Lusy a dodala: ,,Teď to zvíře naložíme a odvezeme do výběhu."

V příští části se dozvíte několik velkých novinek ohledně Ingrand Future. Omlouvám se že mi to trvalo tak dlouho napsat další část.

Rhomaleosaurus

17. července 2013 v 9:59 | meruper
Roku 1848 byli angličtí horníci ohromeni, když v anglickém Yorkshiru objevili kostru obrovského tvora pohřbeného v hornině. Byl to Rhomaleosaurus - jeden z nejhrozivějších predátorů jurských moří. Mořím tehdy vládly dvě skupiny mořských plazů - delfínovití ichtiosauři a dlouhokrcí tvorové, kteří byli známí jako plesiosauři a podobali se ještěrům. Rhomaleosaurus patřil do řádu plesiosaurů.

Pes bojovný

16. července 2013 v 19:37 | meruper
Pes bojovný (Dusicyon australis), dříve nazývaný Canis antarcticus (antarktický vlk), byla šelma volně žijící na Falklandských ostrovech, která vyhynula v roce 1876. Jeho taxonimocké zařazení bylo několikrát upravováno. Nejprve byl považován za vlka (canis), poté za kojota a nakonec v roce 1914 byl druh již jako vyhynulý označen současným latinským jménem Dusicyon australis. Tento druh byl vysoký v kohoutku 60 cm a dlouhý 120-160 cm. Zbarvený je podobně jako evropský vlk. Jelikož nebyl pes bojovný jako živočišný druh nikdy pořádně zdokumentován, ví se o jeho způsobu života poměrně málo. Pravděpodobně lovil ptáky hnízdící na zemi (např. tučňáky), larvy a housenky.